Ukoliko vam se to dogodi van kuće, brzo ga odnesite kod majstora, dok u kući možete da primjenite neku od sljedećih metoda…
Pixabay
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Najvažnije je da utvrdite da li je tečnost prodrla u unutrašnjost telefona i stigla do matične ploče. To se lako može utvrditi tako što će telefon početi da “baguje”.
Prva pomoć kada telefon upadne u vodu je da se razdvoji od maske i obriše peškirom. Druga je da ga isključite i izvadite bateriju, ukoliko nije integrisana u telefon.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dakle, izvadite sve iz telefona, masku, bateriju, karticu i ostavite ga da se suši.
1. Riža
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Ovo je dobra ideja ukoliko telefon nije kompletno upao u vodu. Stručnjaci kažu da je bolji instant nego integralni pirinač.
Telefon je potrebno ubaciti u kesu sa rižom i ostaviti.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
2. Fen
Najvažnije je dobro osušiti telefon, a do svih dijelova ne može da se dođe peškirom.
Telefon nikada ne ostavljajte na suncu, nego uključite fen.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.