AKTUELNI PRVACI I DALJE BEZ PORAZA: SARAJEVO MELJE SVE PRED SOBOM, NA KOŠEVU DEKLASIRANA MLADOST

Aktuelni prvaci naše zemlje, fudbaleri Sarajeva nastavili su s pobjedama. Tako su danas u prvoj utakmici 14. kola Premijer lige BiH deklasirali ekipu Mladosti rezultatom 5:1 i opet se učvrstili na vodećem mjestu na tabeli.

Pobjednik je riješen već nakon prvog poluvremena, kada su izabranici Vinka Marinovića imali tri gola prednosti.

Bordo tim je krenuo žestoko prema golu Mladosti, a prvu šansu smo vidjeli već u 7. minuti kada Velkoski ne uspijeva savladati golmana Mladosti.

Ipak, u 23. minuti bio je mnogo sigurniji, te je nakon asistencije Tatara zabio za 1:0.

Nastavilo je Sarajevo sa urganaskim napadima, a za 2:0 pogodio je Handžić.

Igrala se 35. minuta kada je isti igrač zabio za 3:0, nakon lijepe akcije Rahmanovića. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu u listu strijelaca se upisao i Rahmanović i tako krunisao fenomenalnu partiju. Igrala se 55. minuta kada se nakon odbijene lopte sjajno snašao i po četvrti put matirao Bukvića.

Počasni gol za Mladost postigao je Hadžić u 70. minuti za 4:1.

I konačno u sudijskoj nadoknadi za 5:1 pogodio je Mustedanagić, koji je pogodio fenomenalno.

Ovom pobjedom Sarajevo se učvrstilo na liderskoj poziciji sa 32 boda, sedam više od Željezničara, ali i utakmicom više. Mladost je na devetom mjestu.