ALIĆ ŠOKIRAO ŽELJU, SLOBODA ODNOSI BOD SA GRBAVICE

Na stadionu Grbavica danas je domaći Željezničar u okviru 15. kola Premijer lige BiH dočekao Slobodu u sjajnoj utakmici, a na kraju je bilo 2:2.

Utakmica je počela sjajno za goste, koji su u vodstvo stigli već u 1. minuti. Nakon kornera Kurtalić je neometan pogodio za 1:0.

Nakon vodstva Slobode, Željo je počeo sa napadima, a izdvajamo stativu koju je pogodio Bekrić u 8. minuti.

Novu šansu za tim Amara Osima u 20. minuti propušta Stevanović, koji je šutirao pored gola.

Samo dvije minute kasnije Željo stiže do zasluženog izjednačenja, a strijelac je bio Juričić.

U 26. minuti mogli su gosti do novog vodstva, ali ovaj put Tomašević je umjesto mreže pogodio samo prečku. Do kraja prvog poluvremena nije se rezultat mijenjao.

U drugom dijelu Željo je pojačao svoje napade, a kruna toga je i vodstvo koje je stiglo u 75. minuti. Sjajnu akciju Bekrića i Boje završio je efektno Semir Štilić koji pogađa za 2:1.

Veliku šansu za Slobodu je u 85. minuti propustio Uzelac, koji je sa pet metara promašio nemoguće.

Kada se očekivao kraj utakmice na Grbavici, desio se šok za domaće. Igrala se 89. minuta kada je Alić majstorski pogodio za konačnih 2:2.

Željo sada na svom kontu ima 30 bodova, četiri manje od vodećeg Sarajevo, ali i utakmicu više. Sloboda je osma.