Ambasador Evropske unije u BiH Johann Sattler i ambasadori zemalja članica EU u BiH, pridružili su se kampanji o važnosti glasanja na lokalnim izborima ove godine.
Ilustracija
Nemojte potcjenjivati snagu vašeg glasa! – poručuju ambasadori građanima BiH na svojim maternjim jezicima kao i “Glasaj sigurno” kako bi se pri tome pridržavali epidemioloških mjera zbog koronavirusa.
Lokalni izbori su u nedjelju, 15. novembra i svaki glas je važan.
Kampanju provodi Koalicija “Pod lupom” u okviru projekta kojeg finansira EU “Sistemska transparentnost u izbornom procesu” STEP.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa ‘GLEDAJ Hayat‘ na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je u utorak (2. marta) članovima Predsjedništva Bosne i Hercegovine 5.000 doza vakcina protiv koronavirusa koje Srbija donira za potrebe Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH). Tom prilikom najavljen je i "veliki" samit BiH - Srbija u Beogradu, na kojem bi se trebalo razgovarati o svim otvorenim pitanjima. Posjeta Vučića Sarajevu i donacija vakcina FBiH, izazvala je brojne pozitivne, ali i negativne reakcije u BiH.
Nalazi Istraživačkog projekta "Genocide Papers/Transkripti genocida", koji predstavljaju skup pretraživih stenograma/transkripata sjednica takozvane Skupštine srpskog naroda u Bosni i Hercegovini/Narodne skupštine Republike Srpske u periodu 1991. do 1996. godine koje je predstavio Memorijalni centar Srebrenica izazvao je buru u javnosti i oprečne reakcije.