BARCA PONOVO RAZOČARALA: BUNKER ALAVESA IZDRŽAO, SLAVI SE U MADRIDU

U posljednoj utakmici današnjeg programa 8. kola Primere, a na kraju je neočekivano opet Barca razočarala odigravši samo 1:1 sa Alavesom.

Barcelona je tokom cijele utakmice bila bolji rival, a propustili su veliki broj odličnih šansi, posebno u posljednjih 20-ak minuta utakmice.

Ipak, krenimo redom.

Prvu veliku šansu za Barcu propustio je Fati, a igrala se 13. minuta. Mladi krilni napadač je izašao sam na golmana domaćina i šutirao pored gola.

Uzvratio je Alaves, ali udarac Mendeza brani Neto.

Novu veliku šansu za Barcu propušta Messi, koji je šutirao iz slobodnjaka, ali sa gol linije izbacuje jedan defanzivac domaćeg tima.

Kazna za promašaje stigla je u 31. minuti, kada je Barca primila sasvim sigurno jedan od najkomičnijih golova u posljednje vrijeme. Pique je vratio loptu do Neta, a on se spetljao, to koristi Rioja i uzima je, te šalje loptu lagano u praznu mrežu za 1:0.

U finišu prvog dijela Pachecho je sjajno odbranio novi pokušaj Messija, te se na odmor otišlo vodstvom domaćina od 1:0.

U drugom poluvremenu u igru je ušao i naš Miralem Pjanić, a Barca je ponovo zagospodarila sredinom terena. Šanse su se redale kao na traci, a vrijedi istaknuti priliku Messija u 49. minuti, međutim opet nije bilo gola.

Posao Barci je dodatno olakšao Jota, koji je nespretno i neoprezno faulirao Piquea, te zaradio crveni karton. Samo minut kasnije Barca je došla do izjednačenja, a majstorski je pogodio Griezmann.

Do kraja utakmice smo gledali bukvalno viktoriju na jedan gol, odnosno gol Alavesa. Prilike za Barcu su se redale, a što zbog sjajnog Pachecha, što zbog nedostatka sreće, Barca nije došla do pobjede.

Izdvajamo šanse Griezmanna, Messija, udarac Pjanića, pa novi zicer Piquea, ali opet s gol linije loptu izbacuje jedan defanzivac Alavesa.

Vrijedi napomenuti da je Barca u utakmici imala čak 20 udaraca prema golu Alavesa, a da i pored toga nisu stigli do pobjede.

Ostalo je do kraja 1:1, što sada znači da je Barca 12. na tabeli, sa samo osam osvojenih bodova, čak duplo manje od vodećeg Reala.

Posebno je zabrinjavajuće da Barca nije zabilježila trijumf u Primeri u posljednja četiri susreta.