BIH JOŠ NIJE OSIGURALA PRIHVAT SVOJIH DRŽAVLJANA EVAKUIRANIH IZ GAZE

Bosna i Hercegovina još nije osigurala prihvat državljana te zemlje i njihovih srodnika koji su evakuisani iz Pojasa Gaze i nije jasno kada će oni stići u Sarajevo.

Odgođena je vanredna telefonska sjednica na kojoj je Vijeće ministara BiH trebalo da razmatra odobrenje pod posebnim uslovima za državljane Palestine koji su u srodstvu sa bh. državljanima.

Al Jazeera saznaje da je Ministarstvo sigurnosti povuklo prijedlog odluke radi izmjene podataka o broju osoba koje bi trebalo da uđu u BiH i tehničkih korekcija za koje je, kako se navodi, potrebno vrijeme.

Ranije je ministar sigurnosti Nenad Nešić insistirao na strogim sigurnosnim provjerama.

Među 36 osoba, državljana BiH i njihovih porodica koji su prije tri dana evakuisani u Egipat iz Pojasa Gaze, većinu čine djeca, naveo je ambasador BiH u Kataru, zemlji koja pomaže u evakuaciji bh. državljana.

(Al Jazeera Balkans/Fena)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE