BIH U FIRENCI REMIZIRALA SA ITALIJOM, DŽEKO JOŠ JEDNOM POKAZAO KLASU

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je na stadionu Artemio Franchi remizirala sa favoriziranim domaćinom, selekcijom Italije, a bilo je na kraju 1:1.

U prvom poluvremenu naši momci su dobro stajali na terenu, ali ono što je očigledno bilo primjetno jeste nedostatak na sredini terena Miralema Pjanića, koji se oporavlja od koronavirusa.

Italijani su imali terensku inicijativu i više loptu u svom posjedu, ali nisu imali čistih šansi, što zbog dobre igre naše odbrane, ali i grešaka domaćih igrača.

Vrijedi istaknuti pokušaj Insignea iz slobodnjaka u 18. minuti, ali i jednu opasnu situaciju pred golom Italije. Dobru akciju odigrali su Džeko i Hodžić, a na kraju neprecizan je bio Višća.

U drugom poluvremenu gledali smo ipak mnogo ofanizvniji nogomet, prvestveno od izabranika Duška Bajevića. Ipak, prvi do vodstva mogli su “Azzurri”, ali udarac Insignea brani Šehić.

Uzvratio je nekoliko minuta kasnije Hodžić, koji iz teške situacije pogađa nažalost samo stativu, što je do tada bila i najbolja šansa za našu reprezentaciju.

Italija je mogla do vodstva u 54. minuti, ali najopasniji igrač večeras Insigne pogađa stativu.

BiH je povela u 57. minuti, kada je nakon jednog kornera najviši u skoku bio Šunjić, a lopta dolazi do Džeke koji rutinski pogađa za 1:0 i veliko slavlje naših fudbalera, ali i stručnog štaba.

Nova šansa za Džeku došla je u 60. minuti, ali njegov udarac brani Donnarumma.

Italija do izjednačenja dolazi u 68. minuti nakon što su imali mnogo sreće. Insigne je ponovo ubacio u šesnaesterac, a Sensi sa nekih 10-ak metara šutira, lopta pogađa jednog našeg igrača, mijenja smjer i završava u mreži za 1:1.

Novu šansu za našu reprezentaciju propušta Hodžić u 70. minuti nakon sjajne akcije Džeke i Višće.

Samo minut kasnije Šehić odlično brani udarac Barelle, a nekoliko minuta kasnije i pokušaj Zaniola.

Priliku za novo vodstvo za naš tim propušta Višća, koji je nakon brze kontre šutirao sa vrha šesnaesterca, ali Donnarumma brani njegov pokušaj.

Mogli smo do trijumfa u finišu, ali nakon brze kontre, Bešić je šutirao zamalo pored lijeve stative Donnarumme.

Ostalo je do kraja 1:1, što je odličan rezultat za naš tim obzirom da smo bili itekako oslabljeni neigranjem Pjanića.

Naredni susret igramo u ponedjeljak u Zenici, kada ćemo ugostiti Poljsku, koja je u drugom susretu naše grupe večeras poražena od Nizozemske rezultatom 1:0.