BLIJEDA PARTIJA ZMAJEVA NA BILINOM POLJU

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Bilino polje poražena od reprezentacije Italije rezultatom 0:3.

Golove ze goste su postigli Acerbija u 15 minuti, Insignei u 37 minut i Andrea Belotti u 53 minuti.

Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano otvorenoj igri sa velikim brojem priika, a gosti su uspjeli iskoristiti dvije situacije i na odmor otići sa ubjedljivim vodstvom.

Nogometna reprezentacija BiH na stadionu Bilino polje u Zenici igra meč 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Italije ( Haris Badzic – Anadolu Agency )

Prvu veliku priliku za BiH imao je Bičakčić u 8. minuti nakon kornera Pjanića, ali je njegov šut odbranio italijanski golman Donnarumma. Džeko je u 12. minuti šutirao sa oko 30 metara, ali je opet odbranio Donnarumma.

Gosti su uzvratili preko Insignea u 15. minuti čiji udarac je izblokiran, a tri minute kasnije Šehić skrenuo u korner šut Bernardeschija sa pet metara.

Italijani su u 21. minuti došli u vodstvo, a strijelac je bio Francesco Acerbi koji je sa desetak metara pogodio donji lijevi ugao bh. gola.

BiH je mogla do izjednačenja u 31. minuti nakon kornera sa lijeve strane, ali je šut Muhameda Bešića sa oko deset metara zaustavio Emerson.

Italija je u 37. minuti postigla i drugi pogodak. Strijelac je bio Insignei, koji je pogodio sa desetak metara, nakon nespretne intervencije odbrambenog reda bh. tima.

Donnarumma je u 39. minuti izbivši loptu u korner odbranio šut Gojka Cimirota, a nakon kornera sa lijeve strane gosti su izblokirali šuteve Džeke i Bičakčića.

Šehić se iskazao u 40. minuti kada je odbranio šut Belottija.

ZENICA- Stadion Bilino polje. Gledalaca 10.000. Glavni sudija: Sandro Schareer (Švicarska). Strijelci: 0:1 – Acerbi (21), 0:2- Insigne, Andrea Belotti u 53 minuti. (0:3). Žuti karton: Bernardeschi (Italija).

BIH: Šehić- Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac- Bešić, Pjanić, Cimirot- Višća, Džeko, Krunić. Selektor: Robert Prosinečki.

ITALIJA: Donnarumma- Florenzi, Bonucci, Acerbi, Emerson- Barella, Jorginho, Tonali- Bernardeschi, Belotti, Insignie. Selektor: Roberto Mancini.