BOD KAO KUĆA: AHMEDHODŽIĆ POGODIO ZA ZMAJEVE U TEŠKOJ UTAKMICI PROTIV UKRAJINE

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Lavov u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetskog prvenstvo naredne godine remizirala sa domaćom selekcijom, a bilo je 1:1.

Ipak, stječe se dojam da smo po prikazanoj igri zaslužili i tri boda, ali dobro je i ovako.

Ono što je posebno dobro za našu selekciju jeste da posljednje dvije utakmice igramo u Zenici, te tako odlučujemo sami o svojoj sudbini.

Podsjećamo, u posljednja dva kola igrat ćemo protiv Finske i Ukrajine.

Utakmica je počela nešto boljom igrom domaćina, koji je visokim presingom stvaro pritisak na našu odbranu.

Bolju igru domaćini su krunisali u 15. minuti kada nakon lijepe akcije Stepanenka i Cigankova lagano pogađa Jarmolenko za veliko slavlje na tribinama.

Mogla je Ukrajina i do drugog gola, ali Šehić je ovaj put bio siguran.

Igrala se 34. minuta kada smo zaprijetili dva puta. Oba puta šutirao je Kolašinac, ali golman i defanzivci Ukrajine spriječili su izjednalenje.

U finišu prvog dijela ponovo smo promašili dvije velike šanse Prvo je Pyatov odbranio udarac Hadžiahmetovića, da bi u nastavku akcije neprecizan Prevljak. Vodstvom domaćina otišlo se na odmor.

U nastavku još bolja igra naših reprezentativaca, koji su bez pardona preuzeli kontrolu nad sredinom terena.

Prvu šansu za naše igrače u 49. minuti propušta Nalić, koji glavom šutira pored gola.

U 69. minuti Džeko je fenomenalno šutirao, ali Pjatov odlično brani. Nastavili smo i dalje s napadima, ali i promašajima, međutim zasluženo izjednačenje stiže u 77. minuti.

Bila je to fantastična akcija, gdje je Prcić uposlio na desnoj strani Stevanovića, koji odmah pronalazi Ahmedhodžića, a štoper u stilu rasnih strijelaca pogađa za 1:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao te je ostalo 1:1, što predstavlja veliki korak za izabranike Ivayla Peteva u borbi za odlazak za Mundijal.

Kako smo naveli ranije, u posljednja dva kola igramo u BiH protiv Finske i Ukrajine i ukoliko zabilježimo trijumfe sigurni smo u baražu.

(Aldin Tiro)

BELGIJSKA POLICIJA KORISTILA VODENE TOPOVE I SUZAVAC NA PROTESTIMA ZBOG COVID-19...

0
Belgijska policija upotrijebila je u nedjelju vodene topove i suzavac kako bi rastjerala neke demonstrante u Briselu nakon što je većina demonstranata mirno marširala u znak protesta zbog pooštrenih ograničenja u pandemiji koronavirusa (COVID-19) koja imaju za cilj suzbijanje porasta zaraze, javlja Anadolu Agency (AA).