BOLNO PRIZEMLJENJE: POLJSKA NAKON PREOKRETA POBIJEDILA BIH U ZENICI

Nogometna reprezentacija BiH poražena je na Bilinom Polju od selekcije Poljske rezultatom 2:1 u okviru drugog kola Lige nacija.

Naš tim, osim nekoliko individualnih poteza, nije pokazao ni djelić borbenosti koju smo mogli vidjeti u meču protiv Italije, a ono što je zabrinjavajuće jeste i očigledan pad u fizičkoj spremi, što se posebno moglo vidjeti u drugom poluvremenu.

Utakmica je počela relativno mirno, a na prvu opasnu situaciju čekali smo do 16. minuti kada je Hajradinović uposlio Hodžića, ali je nekoliko defanzivaca Poljske uspjelo izbaciti loptu.

Poveli smo u 22. minuti. Koljić je srušen nakon centaršuta Gojaka, a turski arbitar Cuneyt Cakir svirao je penal. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Hajradinović.

Nakon toga, svjesno ili ne, prepustili smo sredinu terena Poljskoj, koja je obilato koristila brzonoge krilne igrače i tako stvarale probleme Asmiru Begoviću.

Izdvajamo šansu Zielinskog u 31. minuti, ali je Begović odbranio. Nastavila je Poljska sa šansama, a veliku su propustili u 36. minuti kada je nakon kornera najviši u skoku bio Glik, koji glavom šutira, ali lopta odlazi pored gola.

Ponovo je Begović morao spašavati našu reprezentaciju u 41. minuti nakon šuta Grosickog.

I konačno u finišu prvog dijela, Poljska je stigla do zasluženog izjednačenja. Stoper Beneventa Glik ostao je sam, odlično šutirao glavom i pogodio za 1:1.

U drugom dijelu smo gledali manje više sličan nogomet, ali treba naglasiti kako smo ulaskom Višće i Džeke uspjeli u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetiti Fabianskom.

Prva šansa za naš tim dogodila se u 59. minuti kada je Čivić ubacio, a Višća se nije najbolje snašao u izglednoj poziciji.

Od tog momenta, pa u narednih 10-ak minuta, na terenu Bilinog Polja postojala je samo jedna reprezentacija, a to je bila Poljska.

Nakon nekoliko propuštenih šansi, Poljaci, koji su u ovoj utakmici nastupili bez najboljeg igrača i najboljeg strijelca u Ligi prvaka Roberta Lewandowskog, dolaze do vodstva i prekreta u 67. minuti kada Grosicki pogađa nakon ubačaja Rybusa.

Do izjednačenja smo mogli u 72. minuti kada je stameni Koljić imao veliku šansu, ali nakon dodavanja Višće šutirao je sa 10-ak metara preko gola.

Novu šansu za “Zmajeve” propušta Džeko u 77. minuti, tačnije Fabianski brani njegov pokušaj.

Nevjerovatan promašaj koji nam je mogao donijeti bod vidjeli smo u 85. minuti kada je Hodžić dobro centrirao, a Višća se nije najbolje snašao u petercu gostiju.

Do kraja je ostalo 2:1 za Poljsku, koja je tako došla do prvo pobjede u Ligi nacija. Naša selekcija ima sada jedan bod, osvojen u Firenci.