BORAC JE NOVI LIDER PREMIJER LIGE BOSNE I HERCEGOVINE

Fudbaleri Borca su u desetom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Velež rezultatom 2:0 i došli na čelo tabele.

Iz poprilično nezanimljivog prvog poluvremena zabilježili smo dvije dobre prilike za Banjalučane. U uvodu utakmice šut Vranješa je odbranio Bobić da bi u 34. minuti Ziljkić pokušao lobovati golmana gostiju, no nije uspio, te je ostalo 0:0, piše sport1.ba.

Velež je ostao sa igračem manje u 51. minuti susreta zbog drugog žutog odnosno crvenog kartona Brandaa, a to je Borac kaznio u 60. minuti susreta kada je Goran Zakarić iskoristio više nego dobar centaršut Ćosića i doveo domaće u vodstvo.

Rođeni su u nastavku pokušavali doći do izjednačenja uprkos čovjeku manje na terenu, ali u tome nisu uspjeli već je Borac u 87. minuti susreta postigao drugi gol preko Brazilca Cruza.

Borac je sada prvoplasirani na tabeli sa 21 osvojenim bodom iz deset odigranih utakmica dok je mostarski Velež šesti sa 15 bodova i gol razlikom 13:13.