BORDO TIM UTIŠAO TUŠANJ: SARAJEVO NANIJELO SLOBODI PRVI PORAZ U SEZONI

Derbi susret 6. kola Premijer lige BiH danas su na Tušnju odigrali domaća Sloboda i Sarajevo. Na kraju su pobjedu odnijeli igrači Bordo tima koji su slavili rezultatom 2:1.

Inače, bio je ovo prvi poraz u sezoni za Slobodu, dok je Sarajevo zabilježilo i četvrti trijumf, te se sada nalazi na trećem mjestu.

Susret je počeo u nešto ofanizivnijoj igri domaćina, a prvu veliku šansu vidjeli smo u 11. minuti kada je Beganović dobro šutirao iz voleja, ali ovaj pokušaj brani golman Sarajeva.

Sarajevo je do prednosti stiglo u 15. minuti, kada je nakon kontre pogodio Darko Bodul.

Svega dvije minute kasnije velika šansa za domaćina, ali udarac glavom Balića odlazi pored gola Dizdarevića.

U nastavku prvog dijela gledali smo manje-više dosadan fudbal uz varnice na terenu, do kojih je do izražaja došlo u finišu prvog poluvremena.

Samo što je počeo drugi dio utakmice Sarajevo je stiglo do novog gola, a strijelac je bio Ramić.

Nastavila je nakon toga Sloboda još ofanzivnije ka golu izabranika Gorana Sablića, ali osim šanse Mujagića iz 77. minute ništa zanimljivo nije se dešavalo.

Tračak nade za domaćina desio se u 81. minuti kada je Šabanović iz Sarajeva zaradio crveni karton.

Počasni gol za Slobodnu postigao je Beganović duboko u sudijskoj nadoknadi za konačnih 2:1.

Bio je ovo prvi poraz u sezoni za Slobodu.

PROTIVE SE IDEJI O MUNDIJALU SVAKE DVIJE GODINE: DESETAK EVROPSKIH SAVEZA...

0
Nekoliko nogometnih saveza iz evropskih zemalja moglo bi prekinuti članstvo u Međunarodnoj nogometnoj federaciji (FIFA) ako se realizira ideja o svjetskom prvenstvu svake dvije godine, prenosi dpa.