DA SU IGRALI JOŠ TRI DANA NE BI ZABILI GOL: ŠPANIJI SAMO BOD PROTIV ŠVEDSKE

U Sevilli večeras je odigrana druga utakmica grupe E Evropskog prvenstva između domaće Španije i Švedske, a na kraju je bilo nepopularnih 0:0.

Bila je to utakmica za koju se komotno može reći da su obje ekipe igrale još tri dana, ne bi zabili gol.

Naravno, to ne znači da nije bilo šansi, ali one se mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Španija je igrala nešto poput Barcelone, sa beskonačnim dodavanjima i da se pasovi broje kao golovi, onda bi Španija bila sigurno prvak Evrope.

Vrijedi u prvom poluvremenu istaknuti odličnu Olma, ali odlično mu je odbranio Olsen.

Još jednu opasnu situaciju pred golom Olsena imao je Koke, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustila je ipak Švedska. Igrala se 43. minuta kada je Isak nakon solo prodora šutira, ali na njegovu žalost pogađa samo stativu.

U drugom poluvremenu osim jalovih pokušaja Španije vrijedi istaknuti još jedan zicer Švedske, ali Berg sa samo dva metra uspijeva da prebaci prazan gol.

Ostalo je do kraja 0:0, a tom rezultatu najviše se raduje Slovačka, koja je danas savladala Poljsku rezultatom 2:1.