DAMIR DŽUMHUR PORAŽEN U FINALU OD NOVAKA

Džumhur je u prvom setu uspio osvojiti svega jedan gem. Austrijanac je poveo sa 3:0, a Džumhur je potom u četvrtom gemu uspio sačuvati svoj servis.

To mu nije pošlo za rukom do kraja prvog seta. Novak je osvojio naredna tri gema i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:1.

U drugom setu Austrijanac je bio još bolji. Napravio je break na samom startu drugog seta, a potom i još jedan i vrlo brzo imao je 4:0. Džumhur je potom uspio spriječiti Novaka da napravi i treći break u ovom setu. Spasio je dvije break lopte i smanjio na 4:1.

Novak je do kraja meča ipak uspio napraviti još jedan break. Dozvolio je Džumhuru da osvoji svega dva gema u meču i za tačno 50 minuta igre u finalu osvojio turnir u Bratislavi.