Kako je kazala Demirović, Dječiji dom je osuđen na to da nema načina da se sistemski razvija zbog toga što Mostar već osam godina nema Gradsko vijeće koje je zakonodavni organ vlasti na lokalnom nivou.
- Mi se trenutno razvijamo zahvaljujući stranim donacijama, našim prijateljima, dobrim ljudima koji nam pomažu. Imamo dovoljan broj osoblja ali to opet nije sistemsko riješenje već su to ljudi koji su prepoznali naš rad i koji žele da pomognu djeci u Dječijem domu Mostar. Mi moramo imati sistemska rješenja, razvojne planove za javne ustanove, i moramo kroz buduće Vijeće grada Mostara donositi riješenja koja će razvijati sve ustanove kojima je osnivač ovaj grad.

Dodaje da Dječiji dom Mostar ne može da promjeni osnovne pravne akte, jer sve što se treba promjeniti mora uraditi osnivač.
- Naša adresa se još uvijek vodi u Zaliku iako smo mi smješteni već dugi niz godina na drugom kraju grada. To su banalne stvari koje otežavaju rad. Cijena koštanja smještaja je najniža u BiH, i taj novac bi išao toj djeci. Mi nismo u stanju ni to da promjenimo jer nju mora da mijenja Gradsko vijeće koje već osam godina ne funkcioniše – rekla je Demirović.
Video pogledajte OVDJE
(Nermina Hasić)