DOBRE VIJEST: NALAZI DJEČAKA MAKA UREDNI VRAĆA SE KUĆI

Nalazi krvi i ultrazvuk osmogodišnjeg Maka Hasića, kojem je u martu prošle godine dijagnosticirana rijetka vrsta raka Burkittov limfom, su uredni, kao i snimak pluća. Ovo je potvrdila i Makova majka na svom Facebooku.

Upravo sam primila vijest iz bolnice za posljednji snimak koji smo čekali. Snimak pluća, jučer su nam saopćili da su nalazi krvi i ultrazvuk uredni, maloprije su nam potvrdili da su i pluća čista. Neke vakcine već znamo da neće morati ponoviti, za neke još čekamo da budu gotove analize. Uglavnom neće morati raditi čitavu revakcinaciju – napisala je Makova majka.

Dodala je i kako će ovaj hrabri dječak imati kontrolu za mjesec u Sarajevu, a iduću za dva mjeseca u Istanbulu.

  • Bit će potrebno još neko vrijeme za Makove rehabilitacije, pa planiramo boraviti na nekoj od naših planina. Čekamo da bude gotov nalaz ostalih antitijela i otpusno pismo i krećemo kući. Mak vam šalje srce i sve vas ljubimo – piše u postu.

Dječaku je krajem marta dijagnosticiran rijedak i agresivan oblik ne-Hodgkinovog limfoma pod nazivom Burkittov limfom u četvrtom stadiju. Radi se o brzoširećem tumoru, koji je ovaj dječak uspio pobijediti.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

RUDARI PROBILI POLICIJSKI KORDON I BLOKIRALI ULAZAK NA AUTOPUT: NA M-17...

0
Zeničkog rudari probili su policijski kordon na magistralnom putu M-17, u naselju Perin Han, kod kuće zeničkog gradonačelnika Fuada Kasumovića, a ovom prilikom niko nije povrijeđen.