DOBRO IZDANJE RUKOMETNIH ZMAJEVA PROTIV PORTUGALA: QUINTANA I PORTELA NAPRAVILI RAZLIKU

Poštovani čitatelji portala Hayat.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Grupe D Evropskog rukometnog prvenstva između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Portugala.

Kraj utakmice, Portugal slavio 27:24.

60′ – Portugal vodi 27:24, pogodio Portela.

59′ – GOOOOOOOOOL! Sada je 26:24, pogodio je Vranješ.

58′ – Nova odbrana Quintane.

57′ – Burić brani, Vranješ pogodio za 26:23.

56′ – Sada je 26:22, gol postiže Malinović.

55′ – Silva pogađa za 25:20, ali na drugoj strani brz gol naše selekcije za 25:21. Pogodio je Vranješ.

54′ – Quintana sjajno brani šut Ovčine.

54′ – Marin Vegar pogađa za 24:20.

53′ – Ponovo plus pet za Portugal, gol postigao Martins.

53′ – GOOOOOOOOOOOOL! Drugi gol Haseljica, sada je 23:19.

52′ – 23:18, strijelac opet Portela.

51′ – GOOOOL! smanjujemo na 22:18 iz sedmerca. Prce postigao peti gol.

51′ – Najveća prednost Portugala u ovoj utakmici, sada je 22:17, opet Portela sa krila.

50′ – Portugal opet na plus četiri, sada je 21:17. Portela postigao svoj šesti gol.

50′ – Dvije minute za Igora Mandića i kapitena Mirsada Terzića, sada imamo dva igrača manje.

49′ – GOOOOOL! Ivan Karačić pogodio za 20:17.

48′ – Greška u napadu, Portugal iz kontre pogodio za 20:16, ponovo Portela strijelac.

47′ – Portugalci golom iz sedmerca povećali na 19:16.

46′ – Greška u napadu, Portela iz kontre pogodio za 18:16.

46′ – Portugal vodi 17:16, Portela postigao drugi gol.

45′ – Ponovo izjednačen rezultat, Martins pogodio za 16:16.

44′ – GOOOOOOOL! Vodimo 16:15. Strijelac je bio Nikola Prce.

43′ – Quintana odbranio, ali je propustio priliku da pogodio na prazan gol naše selekcije, imali smo sreće.

42′ – Sjajni Dejan Malinović poravnava na 15:15.

41′ – Quintana brani Ovčini sa krila. Portugal iz sedmerca povećao na 15:14.

40′ – Novo poravnanje, sada je 14:14. Pogodio je Ferraz.

39′ – Portugal smanjuje na 13:14, pogodio Cavalcanti.

38′ – Grahovaaaac, naš golman ušao u seriju odbrana.

36′ – GOOOOOOOOOOL! Haseljić sa krila pogađa za 14:12.

36′ – Ferraz ide na hlađenje dvije minute.

36′ – Grahovaaaaaaaaaac, još jedna sjajna odbrana našeg golmana.

35′ – Griješimo u napadu, propustili smo priliku da povećamo prednost.

34′ – Nema gola za Portugalce sa krila.

33′ – Grahovac sjajno brani.

32′ – GOOOL, Vodimo 12:13, Prce pogodio!

31′ – GOOOOOOOOL! Ovčina poravnava na 12:12.

31′ – Bosna i Hercegovina ima napad.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi!

30′ – Kraj prvog dijela, sada je 12:11, pogodio Marko Panić. Nebojša Grahovac sjajno brani u finišu prvog dijela.

30′ – Grahovac sjajno brani. Selektor Šuman tražio time-out.

28′ – Gubimo loptu u napadu, Portugalci postižu dva brza gola i sada je 12:10.

27′ – BRAVOOOOO! Sada je 10:10, Grahovac pogodio sa gola na gol.

26′ – Portugalci će igrati sa igračem manje.

25′ – GOOOOOOL! Na 10:9 smanjuje Josip Perić.

25′ – Prva odbrana Nebojše Grahovca.

24′ – Sedma odbrana Quintane, Karačić ponovo bio u šansi.

23′ – Perić sjajno asistirao, za 10:8 pogodio Senjamin Burić.

23′ – Igramo sa dva pivota, Vranješ i Burić su u igri.

21′ – Šesta odbrana Quintane, Karačić je bio u šansi.

20′ – Areia postigao svoj treći gol iz sedmerca, sada je 10:7.

20′ – Nakon prekršaja na Ivanu Karačiću, Prce smanjuje na 9:7.

18′ – Golman Portugala Quintana upisao je petu odbranu. Burić i Grahovac nijednu.

17′ – Portugal vodi 9:6.

16′ – GOOOOOOOOL! Bomba Marka Panića, sada je 8:6.

16′ – Cavalcanti je dobio žuti karton zbog guranja.

14 ‘ – Kakva greška, Burić je bacio loptu u kontru, ali Ovčina nije stigao.

12′ – GOOOOOOL! Marko Panić sjajnim šutom pogađa za 7:5.

11′ – Ponovo Ferraz, Portugal sada ima tri gola više.

10′ – Ispala je lopta Nikoli Prcetu, Ferraz iz kontre pogađa za 6:4.

8′ – Vladimir Vranješ poravnava rezultat, sada je 4:4.

7′ – Nakon gola Portugala, koristimo brzinu, te na 3:3 poravnava kapiten Mirsad Terzić.

6′ – GOOOOOOL! Alen Ovčina sa krila postiže gol za 2:2.

5′ – Cavalcanti postiže gol preko bloka, 2:1 za Portugal.

4′ – GOLLLLLLLLLLL! Strijelac je Nikola Prce.

3′ – Portugal vodi 1:0, gol iz sedmerca.

2′ – Panić je bio u šansi, ali golman Quintana je zabilježio prvu odbranu. Nikola Prce dobio je žuti karton.

2′ – Portugal je imao prvi napad na utakmici, ali nisu iskoristili šansu, napad ima selekcija Bosne i Hercegovine.

15:53 – Trenutno zvanični komentator u dvorani predstavlja igrače Portugala i Bosne i Hercegovine.

15:51 – U drugoj utakmici naše grupe od 18:15 sati sastaju se Norveška i Francuska.

15:45 – Kada uporedimo statistiku Portugala i naših Zmajeva u prvim utakmicama, razlike su veoma male. Portugal je postigao dva gola više, imao jedan procenat više kada su šutevi u okvir gola u pitanju, Zmajevi imaju 3/3 realizovana sedmerca.

15:42 – Na Twitter nalogu Evropskog prvenstva za rukometaše objavljen je video sa zagrijavanja selekcija Bosne i Hercegovine i Portugala.

15:39 – Današnju utakmicu će suditi sudijski par iz Litvanije Mazeika – Gatelis.

15:33 – U odnosu na prvo kolo i meč s Norveškom selektor Bilal Šuman napravio je jednu izmjenu tako što je umjesto Dine Hamidovića na spisak uvrstio Muhameda Toromanovića.

Portugalu će se suprotstaviti: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Igor Mandić, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić i Muhamed Toromanović.

Sastav Bosne i Hercegovine / Hayat.ba
Sastav Portugala / Hayat.ba

15:30 – Zmajevi u ovu utakmicu ulaze nakon poraza u debitantskom nastupu protiv selekcije Norveške 32:26, kada su bili potpuno ravnopravan protivnik ekipi koja se na ovom EP-u ubraja u kandidate za medalju.

Naš današnji protivnik Portugal je u prvoj utakmici napravio senzaciju pobjedivši Francusku 28:25, koja je jedan od favorita ovog prvenstva.