ĐOKOVIĆ POKAZAO SJAJNU FORMU I PLASIRAO SE U OSMINU FINALA ROLAND GARROSA

Srbijanski teniser Novak Đoković ostvario je još jednu laganu pobjedu na Roland Garrosu, a on se u osminu finala plasirao nakon trijumfa protiv Litvanca Ricardasa Berankisa (ATP: 93.) rezultatom 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:1).

Đoković je silovito otvorio meč i već na početku pokazao da ništa ne želi prepustiti slučaju, a s dva napravljena breaka u drugom i četvrtom gemu osvojio je prvi set ubjedljivim rezultatom 6:1. Za osvajanje prvog seta mu je bilo potrebno nešto više od 27 minuta.

Drugi set, koji je Đoković riješio za 35 minuta, odlučen je u petom gemu kada je Đoković napravio break i došao u vodstvo od 3:2, a nakon toga sigurnom igrom na svoj servis priveo drugi set kraju i došao nadomak pobjede.

Da u ovom susretu neće imati problema bilo je jasno već na početku trećeg, na kraju odlučujućeg seta, kada je Đoković napravio dva breaka u prvom i trećem gemu i nakon toga rutinski priveo meč kraju. Ukupno je ovaj susret na kraju trajao sat vremena i 34 minute, prenosi Klix.-

Prvi teniser svijeta će u osmini finala igrati sa 76. igračem svijeta iz Italije – Lorenzom Musettijem, koji je sa 3:2 u setovima bio bolji od sunarodnjaka i 83. igrača svijeta Marca Cecchinata. Podsjećamo, Đoković je u 3. kolu također rezultatom 3:0 u setovima pobijedio 92. igrača svijeta, Urugvajca Pabla Cuevasa.

Novak Đoković – Ricardas Berankis 3:0 (6:1, 6:4, 6:1)

MASAKR PRIPADNIKA HVO-a U MJESTU STUPNI DO, BOMBAŠKI NAPADI: PROČITAJTE ŠTA...

0
Pripadnici snaga HVO-a, počinili krvnički masakr u mjestu Stupni Dol, pri čemu je ubijeno 37 mještana, među kojima su bili žene i djeca.