DRAMA U BUGOJNU: NJEMAČKA U FOTOFINIŠU SAVLADALA RUKOMETNE ZMAJEVE, ODLUKA O ODLASKU NA EURO PADA U AUSTRIJI

Pretposljednja utakmica kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj, danas u Bugojnu igrali su naša reprezentacija i favorizirana Njemačka.

Na kraju su nažalost, nakon velike drame pobjedu odnijeli gosti iz Njemačke rezultatom 26:24.

Rukometaši BiH veći dio poluvremena pružali su dobar otpor i uspijevali držati rezultatski priključak protiv favorizovanog protivnika. Nijemci su uglavnom imali rezultatsku prednost, ali su izabranici selektora Obrvana, uprkos povremenim problemima u organizaciji napada, uspijevali pronalaziti pukotine u stamenoj odbrani gostiju.

Nijemci su iz brzih kontranapada kažnjavali tehničke greške bh. tima i u 19. minuti poveli s tri gola razlike. No, rukometaši BiH nisu posustajali pa su do 25. minute uspjeli poravnati rezultat, a potom i prvi put povesti (13:12). Ipak, Nijemci su u nastavku ponovo preuzeli igru i preko nezaustavljivog Schillera došli do preokreta i novog vodstva.

Gosti su imali dva gola prednosti, ali je BiH do kraja uspjela anulirati zaostatak i pogotkom Prcea u posljednjoj sekundi na odmor otići s neriješenim rezultatom.

Slično se igralo i u nastavku, a naš tim je preko Perića u 38. minuti stigao do novog vodstva 18:17. Njemačka je ipak nastavila igrati u dobrom ritmu pa je u posljednjih deset minuta igre ušla prednošću 23:21.

Nijemci su mogli i do +3, ali osam minuta prije kraja Benjamin Burić je odbranio penal Schilleru, nakon čega je njegov brat Senjamin na drugoj strani smanjio rezultat na 23:22.

Uslijedila je dramatična završnica, u kojoj naš tim ipak nije uspio da barem dođe do boda i uprkos dobroj igri doživjeli smo poraz.

Na Evropsko prvenstvo 2022. godine će se plasirati dvije prvoplasirane ekipe iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane ekipe.