Još četiri mjeseca ostala su do Ljetnih olimpijskih igara koje će se održati u Tokiju, od 23. jula do 8. augusta tekuće godine.
Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim Igrama Tokyo 2021. predstavljat će Lana Pudar u plivanju, u atletici Amel Tuka i Mesud Pezer, jedan u trčanju, drugi u bacanju kugle i Larisa Cerić u džudu.
- Tek sam prošle sedmice počela sa džudo treninzima zato što sam imala povredu, a sada je sve zaraslo hvala Bogu i počela sam trenirati. Iskreno se nadam da ću se uspjeti pripremiti za Olimpijske igre i uvijek idem sa visokim očekivanjima – kazala je Cerić.
Ona ističe da na Olimpijskim igrama neće biti publike i neće biti akreditovanih ljudi više nego što je prije bilo.
- Koliko sam upućena, vjerovatno ćemo do Olimpijade svi morati biti vakcinisani što je trenutno najveći problem jer vakcina nema i ko zna da li ćemo mi biti na toj prioritetnoj listi koji će dobiti vakcine. Nažalost, država nije stala iza sportista koji će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama. Sad za sad, nas četvero trebamo predstavljati BiH na Olimpijadi, i zasigurno nemamo dostatnu podršku države. Tu je Olimpijski komitet BiH, Ministarstvo kulture i sporta KS i naravno BH Telecom kojima sam jako zahvalna za podršku svih ovih godina – istakla je Cerić.
(Ismar Imamović)