Ispraćaju slavnog kantautora na vječni počinak prisustvovalo je dvadesetak ljudi, a osim članova najuže porodice i prijatelja, među njima je bio i gradonačelnik Ljubljane koji je ostavio vijenac na kome piše “Prijatelju Đoletu v slovo, Zoran.”
Na jednom od vijenaca napisana je i poruka “Zauvijek tvoji”.
Na grobu stoji i papir na kojem piše: “Hvala Đole”, a nacrtano je i crveno srce.
Inače, u Novom Sadu je danas proglašen dan žalost zbog smrti Panonskog mornara.
– Na jutrošnjem sastanku donijeta je odluka da u nedjelju, 21. februara, proglasimo Dan žalosti u Novom Sadu povodom smrti velikog Đorđa Balaševića – napisao je gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević i dodao:
– Ugasili smo svjetla na Gradskoj kući kako bismo iskazali bol i tugu sa porodicom. Ovo je težak momenat za porodicu Balašević, ali i za cijeli grad, državu i region. Novi Sad neće biti više isti poslije njegove smrti.
Balašević je preminuo 19. februara u 67. godini na Infektivnoj klinici Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu, gdje je primljen tri dana ranije zbog upale pluća. Iza sebe ostavio je suprugu Oliveru, kćerke Jovanu i Jelenu, sina Aleksu.