Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan upozorio je Grčku da će morati ući u razgovore oko spornih dijelova u istočnom Mediteranu ili će se suočiti s posljedicama.
- Ili će razumjeti jezik politike i diplomatije ili će se suočiti s bolnim događajima na terenu – rekao je Erdogan na ceremoniji otvaranja bolnice u Istanbulu, prenosi AP.
Erdogan je rekao da će Grčka shvatiti da Turska ima političku, ekonomsku i vojnu moć da cijepa nemoralne mape i nametnuta dokumenta, misleći na područja koja su u istočnom Sredozemlju Grčka i Kipar označili kao svoje ekonomske zone.
Turski predsjednik je naglasio da je Turska spremna za svaku mogućnost i rezultat.
Grčka i Turska spore se oko pomorskih granica nakon otkrića nalazišta plina, a dvije države posljednjih sedmica izvele su više vojnih vježbi.
Ankara tvrdi da Grčka nema pravo da eksploatiše plin, prenosi Al Jazeera.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.