EVO KAKO JE NANA FATA DOČEKANA U AMERICI

u utorak, kada je Evropski sud za ljudska prava u Strazburu, odlučujući u predmetu Orlović i drugi protiv Bosne i Hercegovine, donio presudu kojom se nalaže da država mora izvršiti odluke kojima se nalaže uklanjanje crkve iz njenog dvorišta u Konjević Polju, nana Fate Orlović uputila se u Sjedinjene Američke Države, u posjetu djeci.

Njenom dolasku u Ameriku, osim njenih najmilijih obradovali su se i u bosanskoj zajednici, pa je za nanu Fatu po dolasku u Saint Louis priređen i svečani doček u organizaciji novina na bosanskom jeziku SabaH.

  • Ovako je nana Fata, u organizaciji SabaH-a, dočekana u Saint Louisu – napisao je uz fotografiju s dočeka na svom Facebook profilu poznati sarajevski fotograf Šukrija Džidžović, urednik SabaH-a.

Prije odlaska u Ameriku, nana Fata je za Faktor kazala da planira biti tri mjeseca.

  • Ako Bog da kad dođem, nadam se da crkve neće biti i onda planiram da mi dođete na kahvu, na sok, na šerbe i da počadimo, ako Bog da – rekla je nana Fata prije dva dana.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

U GORAŽDU POČELO OBILJEŽAVANJA MJESECA ROĐENJA POSLJEDNJEG ALLAHOVOG POSLANIKA

0
Nizom sadržaja na području Medžlisa islamske zajednice Goražde bit će obilježen rebiu-l-evvel, mjesec rođenja  posljednjeg  Allahovog Poslanika, Muhammeda a.s.