EVROPSKA BAJKA VELEŽA SE NASTAVILA: ROĐENI I PROTIV ELFSBORGA NEPORAŽENI

Fudbaleri Veleža večeras su u trećem pretkolu Konferencijske lige u gostima kod Elfsborga odigrali 1:1 sa domaćinima i tako napravili dobar posao uoči revanša koji je na rasporedu naredne sedmice.

Evropska bajka “Rođenih” je tako nastavljena i na Boras Areni, a da su naši fudbaleri imali malo više koncentracije mogli su komotno kući pjevajući.

Ipak, krenimo redom. Utakmica je počela dobrom igrom našeg tima, koji se vrlo dobro postavio na terenu, te je kontrolisao vezni red.

Prvu šansu za naš tim vidjeli smo u 31. minuti kada je Ovčića odlično šutirao, ali mu golman Ronning sjajno brani.

Samo minut kasnije Velež je poveo. Nakon kornera nastala je velika gužva u petercu Elfsborga, a najbolje se snalazi Radović, koji pogađa za erupciju oduševljenja igrača i navijača tima iz Mostara.

Vodstvo našeg tima trajalo je svega par minuta, obzirom da je nakon jednog nesporazuma u odbrani Veleža Frick poravnao na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nastavila se hrabra igra našeg tima, koji je odlično stajao na terenu. Vrijedi istaknuti šut Pršeša u 56. minuti.

U nekoliko navrata Velež je brzim kontrama ozbiljno ugrozio domaću odbranu, ali falilo nam je i koncentracije u finišu.

I Elfsborg je pokušavao doći do pobjede, ali u tome nisu uspjeli, te se utakmica završila rezultatom 1:1.

Uzvratni susret igra se idućeg četvrtka na stadionu Grbavica, koja će vjerujemo biti krcata. Ukoliko Rođeni prođu u play-off, tamo će igrati protiv boljeg iz dvomeča Luzern – Feyenoord.

(Aldin Tiro)

NOVAC CURI KROZ ŠUPLJE GRANICE

0
Milioner iz Bijeljine Zdravko Ljubinković se zaputio sredinom 2018. godine u Beograd kako bi kupio stan u novom naselju Beograd na vodi. Kako luksuz košta, Ljubinković je iz Bosne i Hercegovine (BiH) morao iznijeti mnogo novca.