EVROPSKA LIGA: UNITED DEMOLIRAO ROMU, DŽEKO ZABIO, VILLARREAL SLAVIO PROTIV ARSENALA

U prvim polufinalnim utakmicama Evropa lige, ekipe Manchester Uniteda i Villarreala upisali su pobjede protiv Rome, odnosno Arsenala.

Treba naglasiti da je United jednom nogom u finalu, obzirom na demoliranje Rome, našeg Edina Džeke.

Naime, na Old Traffordu United je pregazio Romu rezultatom 6:2 i tako vjerovatno trasirao sebi put u finale ovog takmičenja.

Ipak nije sve mirisalo na ovako ubjedljiv trijumf Crvenih đavola nakon prvog poluvremena.

Domaći su poveli već u 9. minuti kada je Fernandes pogodio za 1:0.

Nakon toga gledali smo mnogo bolji fudbal gostiju, koji su uspjeli preokrenuti rezultat. Igrala se 15. minuta kada je Pellegrini nakon penala zabio za 1:1.

Vodstvo gostima donio je Edin Džeko u 34. minuti, a rezultatom 2:1 za Romu odlazi se na odmor.

U drugom dijelu potpuna raposodija Uniteda, koji je za 25 minuta zabio čak četiri gola.

Prvo je Cavani u 48. minuti izjednačio na 2:2.

Onda je stiglo onih crnih 25 minuta za Romu. Cavani je u 64. minuti zabio za 3:2, a Fernandes u 71. pogodio za 4:2.

Samo četiri minute kasnije Pogba zabija za 5:2, da bi konačnih 6:2 postavio Greenwood u 86. minuti.

U drugoj utakmici današnjeg programa Villarreal je na svom stadionu savladao Arsenal rezultatom 2:1.

Već nakon pola sata igre domaćini su imali dva gola prednosti, a pogađali su Trigueros u 5. i Albiol u 29. minuti.

Sve što su gosti iz Londona uspjeli uraditi jeste gol sa bijele tačke koji je zabio Pepe u 73. minuti.

Vrijedi istaknuti da su obje ekipe utakmicu završile sa deset igrača u polju, obzirom da su Ceballos u Arsenalu i Capoue iz Villarreala zaradili crvene kartone.