EVROPSKI KLASIK PRIPAO ENGLEZIMA: GORDI ALBION IZBACIO NJEMAČKU SA EVROPSKOG PRVENSTVA

Reprezentacija Engleske je u vjerovatno najvećem fudbalskom klasiku na Wembleyu večeras savladala Njemačku rezultatom 2:0 i tako izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Prvu veliku šansu na utakmici vidjeli smo za domaću selekciju, ali udarac Sterlinga sjajno brani Neuer.

Nakon toga uslijedio je nešto bolji period igre Njemačke, a izdvajamo veliku šansu za Wernera, ali Pickford brani.

Posljednje veliko uzbuđenje vidjeli smo u finišu prvog dijela, koje je obilovalo žestokim tempom, ali se Kane nije proslavio, te se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Engleska je zaigrala još agresivnije, ali treba naglasiti da je Njemačka u nekoliko navrata promašivala zicere.

Prvu veliku šansu promašuje Havertz, ali Pickford sjajno brani.

Nastavilo se žestokim tempom na obje strane, a u jeku napada Njemačke, Engleska je stigla do vodstva. Nakon lijepe akcije Sterling je pogodio praznu mrežu za ogromno slavlje na Wembleyu.

Samo šest minuta kasnije Njemačka je promašila najbolju priliku na utakmici. Muller je izašao sam pred Pickforda, ali uspio je promašiti cijeli gol.

Nekoliko minuta kasnije Engleska je kaznila ovaj promašaj Mullera. Shaw je uzeo loptu, sjajno ubacio u peterac, gdje Kane pogađa za 2:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je Engleska tako izbacila veliku Njemačku sa Evropskog prvenstva. Pobjeda dobija na značaju još više ako se uzme u obzir da je Engleska na pobjedu protiv Njemačke u nokaut fazi čekala čak 55 godina.

Gordi Albion će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Ukrajina i Švedska.