FENOMENALNI RONALDO S DVA GOLA VODIO JUVE DO NOVE POBJEDE

U okviru 8. kola italijanske Serije A, aktuelni prvaci, ekipa Juventusa savladala je na svom terenu Cagliari rezultatom 2:0 i tako došla na drugu poziciju iza vodećeg Milana.

Od početka utakmice Juve je “kidisao” ka golu Cagliarija, a prvu šansu vidjeli smo 23. minuti kada je udarac Kulusevskog izblokiran.

Isti igrač je šest minuta kasnije dobro šutirao, ali je bio neprecizan.

Juve je poveo u 38. minuti kada je nakon lijepe akcije Morate, do lopte došao Ronaldo koji na sjajan način pogađa suprotnu stranu golmana Cragna za 1:0.

Isti igrač povisio je na 2:0 u 43. minuti, a zanimljivo da je gol zabio petom.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija Juventusa, a izdvajamo šanse Bernardeschija, te prečku Demirela, ali nije bilo promjene rezultata.

Alvaro Morata je mogao do još jednog gola, ali nije bio precizan nakon sjajnog dodavanja Bernardeschija.

Ostalo je do kraja 2:0 za Juve koji sada na svom kontu ima bod manje od Milana, ali i utakmicu više.