FENOMENALNI ZAKARIĆ SRUŠIO PRVAKE: BORAC POBIJEDIO SARAJEVO I PRIŠAO NA DVA BODA RAZLIKE

U derbiju dosadašnjeg prvenstva Borac je večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase savladao aktuelne prvake ekipu Sarajeva rezultatom 2:0.

Ovim trijumfom tim iz Banja Luke prišao je Sarajevu na samo dva boda zaostatka, što u prevodu znači da nas očekuje velika borba ova dva tima za titulu.

Derbi 26. kola nogometne Premijer lige BiH opravdao je očekivanja, ali i (ne)očekivano lagan trijumf Borca protiv danas lošeg Sarajeva.

Susret je počeo oprezno sa obje strane, a na prvu šansu čekali smo do 9. minute kada je Adukor zaprijetio dalekometnim udarcem, ali nije bilo promjene rezultata.

Prvu veliku šansu za domaćina propušta Sušić. Naime, nakon sjajnoj prodora po lijevoj strani Pidro je ubacio, a Sušić glavom šutira, međutim Pavlović fenomenalno brani i zaustavlja njegov pokušaj.

Kazna za ovaj promašaj stigla je samo pet minuta kasnije. Sjajnu kontru odigrali su gosti, a odbijenu loptu večeras odlični Zakarić šalje u mrežu za hladan tuš na Koševu.

Nastavilo je Sarajevo i dalje da napada, međutim bez konkretnijih šansi, te je Borac na odmor otišao sa prednošću, iako je imao samo jedan udarac prema golu Kovačevića.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo još jače ka golu Pavlovića, ali novi šok stiže u 69. minuti kada ponovo Zakarić pogađa, ovaj put na fenomenalan način pogađa dalji ugao golmana Kovačevića za veliko vodstvo od 2:0.

Sarajevo je do kraja pokušavalo, ali jalovo, međutim rezultat se nije mijenjao te je ostalo 2:0 za Borac.

Bordo tim sada ima 52 boda, samo dva više od drugoplasiranog Borca, te ćemo do kraja gledati žestoku borbu ova dva tima za titulu.

Vrijedi naglasiti da će se Sarajevo i Borac vjerovatno sastati i u finalu Kupa BiH.