Ipak, kako navodi portal Bright Side osim ruku važno je da se redovno brinemo za higijenu.
Stoga je bitno da se pazi na zdravlje dobrim higijenskim navikama jer inače može doći do bolesti.
Stručnjaci tako tvrde da su četke za kosu veliko su uzgajalište bakterija. Stoga se preporučuje njihovo pranje nakon sedam ili dva dana. Četku možete oprati običnim šamponom.
Nakon tuširanja peškire nije najbolje ostaviti u kupaonici. Naime, ručnici se u kupaonici mogu izuzetno lako kontaminirati. Na primjer, raspršivanjem aerosola i ukupna vlaga mogu pomoći bakterijama da se slegnu na vaše naizgled svježe peškire. Zato stručnjaci savjetuju da za tuširanje koristite peškire koje ste tek izvadili iz ormarića.
Također, jedna bitna stavka kod tuširanja – nabori na vašoj zavjesi najbolje su mjesto za bakterije koje vole vlagu. Nakon tuširanja podignite zavjesu s pločica vaše kupaonice dok se ne osuši.

Ako ste do sad uklanjali dlačica u nosu stručnjaci navode da nema nikakvih prednosti jer dlačice sprječavaju prašinu i druge alergene da ne ulaze u pluća.
- Ako dlake ne proviruju izvan nosa, ostavite ih”, navode. Vruća voda ipak ne ubija bakterije. Smatra se da bi ona trebala biti oko 100 °C da bi bila opasna za bakterije.
- Vruća voda može biti agresivna na vašoj koži, što može dovesti do suhoće ruku”, kažu stručnjaci.
Ipak topla temperatura zraka u kupaonici pomaže u čišćenju. Iznenadit ćete se razlikom u čišćenju ako prethodno zagrijete kupaonicu.
Topla temperatura učinit će vaše proizvode učinkovitijima, a cjelokupno ribanje puno lakšim.
Pod je najprljavija površina u kupaonici. Medicinski stručnjaci upozoravaju da infekcija može biti bezbroj, zato se nikad ne tuširajte bosonogi, piše Bright Side.