ITALIJANSKI TIMOVI BOLJI OD PROTIVNIKA: ROMA I MILAN U OSMINI FINALA EVROPA LIGE

Baš kao i prije sedam dana, fudbaleri Rome su i u revanšu šesnaestine finala Evropske lige portugalsku Bragu nadigrali, ovoga puta s 3:1, i tako se s ukupnih 5:1 plasirali među 16 najboljih timova u takmičenju.

Vučica je povela poslije 24. minute igre i to zahvaljujući pogotku Edina Džeke, jubilarnom desetom ovosezonskom u svima takmičenjima.

Dijamant je dobro iskontrolisao jednu dubinsku loptu, uposlio El Sharaawyja, a nakon što je on pogodio stativu Džeko je loptu pospremio u praznu mrežu. Bio je to 116. pogodak bh. reprezentativca u dresu Rome.

Nakon vodećeg gola Vučice imali su i gosti dvije prilike preko Lucasa Piazona u 31. i Andraža Šporara u 35. minuti. Prvi je bio neprecizan, dok je šut Šporara odbranio Pau Lopez.

Posljednju priliku u prvom dijelu imali su domaći fudbaleri, no Pedro u 40. nije imao sreće jer je prečka spasila Portugalce.

Džeko je zamijenjen u 67. minuti, nakon što je samo minut ranije zatražio izmjenu zbog povrede, a u igru je ušao Borja Mayoral.

U 72. minuti Pellegrini nije uspio realizovati penal, no iskupio se tri minute kasnije asistencijom za Pereza koji je povisio na 2:0, da bi na 2:1 postavio Cristante pogodovši sopstvenu mrežu.

Konačnih 3:1 postavio je Mayoral u prvoj minuti sudijske nadokande.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno 1:1 u gostima protiv Milana u šesnaestini finala Lige Evrope.

Milan je poveo golom Franka Kesija u devetom minutu iz penala, a izjednačio je El Fardu Ben u 25. minutu.

U prvom meču u Beogradu bilo je 2:2 pa zbog gola više u gostima italijanski tim prolazi u osminu finala Lige Evrope.

YOUTUBER OTVORIO PORUKU KOJU JE PRIJE 10 GODINA DOBIO U ŠKOLI....