KOEMAN ISKREN: VIDJELO SE KOLIKO SU BOLJI

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka na Camp Nouu PSG je pobijedio Barcelonu 4:1 i praktično se već plasirao u četvrtfinale.

Barcelona je povela golom Messija iz penala 26. minuti, ali od početka je bilo jasno da je PSG puno bolja ekipa.

Parižani su ekspresno izjednačili preko Mbappea u 32. minuti. Mladi Francuz je igrao fantastično, igrači Barcelone mu nisu mogli ništa i da na vratima Katalonaca nije bilo raspoloženog Ter Stegena, domaćin je mogao doživjeti još težu katastrofu.

Mbappe je zabio za 2:1 u 66., a Moise Kean tri minuta kasnije zabija i treći gol za prvaka Francuske. Savršenu utakmicu Mbappe je zaključio i svojim trećim golom u 86. minuti.

Trener Barce Ronald Koeman je nakon utakmice kazao da je vidljivo koliko je PSG bio bolji.

• Sigurno je da rezultat ne pokazuje koliko su bili superiorni. Oni su bili efikasni. U prvom poluvremenu situacija je bila više ujednačena. Na 1:0 imali smo šansu Dembelea. U drugom poluvremenu imali smo defenzivne probleme. Oni su pokazali da su fizički jači od nas. Kada povedeš, a oni brzo izjednače, to je uvijek problem. Nismo se dobro branili. Moramo priznati da su bili superiorni u drugom poluvremenu. Pokazali su da su kompletniji od nas. To moramo prihvatiti i napredovati. Znamo da se ovo može dogoditi jer igramo protiv sjajne ekipe, fizički jake, iskusne… Po mnogim stvarima su ispred nas. Rezultat 1:4 je vrlo težak. Ne mogu vas lagati, ovaj rezultat ne daje puno opcija. Ova utakmica je pokazala da nam nedostaju neke stvari da budemo na najboljem nivou – kazao je Koeman.

Revanš je na rasporedu 10. marta u Parizu.

SLIŠKOVIĆ DEBITUJE NA KLUPI ŽELJE PROTIV RADNIKA

0
Nakon što je Borac sinoć na Koševu savladao Sarajevo rezultatom 2:0, prvenstvo u BiH je napokon dobilo primjese neizvjesnosti. Bordo ekipa je od gotovog napravila veresiju i lošim igrama kompromitovala je svoju poziciju na kraju jeseni.