KOMPLETIRANO 5. KOLO GRUPNE FAZE EVROPSKE LIGE: DŽEKO STRIJELAC

Roma našeg Edina Džeke slavila je još jednu pobjedu u grupi A savladavši na domaćem terenu Jang bojs rezultatom 3:0. Džeko je u igru ušao u 60. minuti, a u 81. postigao treći gol za "Vučicu".

U istoj grupi Kluž, za koji je naš Mateo Sušić odigrao svih 90 minuta, remizirao je sa ekipom CSKA iz Sofije u utakmici bez golova.

Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč u novom trijumfu Arsenala u grupi B. “Tobdžije” su slavile ubjedljivu pobjedu protiv bečkog Rapida rezultatom 4:1, a u austrijskoj ekipi u igru nije ulazio Srđan Grahovac.

Stjepan Lončar je bio strijelac u remiju Rijeke na gostovanju Real Sosijedadu. Riječani su dva puta vodili, ali je ekipa iz San Sebastijana na kraju došla do remija. Luka Menalo je na terenu proveo 80 minuta.

Gojko Cimirot nije bio u rosteru Standarda koji je poražen u Glazgovu od Rendžersa rezultatom 3:2 iako je tim iz Liježa imao dva gola prednosti.