KOŠARKAŠI SPARSA POBJEDNICI OVOGODIŠNJEG KUPA BIH ‘MIRZA DELIBAŠIĆ’

Košarkaši ekipe Spars Realway pobjednici su ovogodišnjeg košarkaškog Kupa Bosne i Hercegovine „Mirza Delibašić“.

U finalnom susretu Sparsi su u Sarajevu porazili Igokeu rezultatom 93:85 i tako stigli do prvog trofeja u svojoj historiji.

Sparsi su od početka meča bili bolji protivnik, upisavši pobjedu nakon sjajne igre i kontinuiranog vodstva nad ekipom iz Laktaša.

Prvo poluvrijeme, također, je pripalo Sparsima rezultatom 53:49, tako da ova ekipa potpuno zasluženo slavi pobjedu u sklopu spomenutog kupa.

Nešto povoljnija situacija za Igokeu karakterizirala je završnicu prvog poluvremena kada su se Igosi ‘vratili’ te je razlika, koja je na momente bila 15, 13 i 11 poena u korist Sparsa, svedena na svega četiri poena.

Međutim, kako se pokazalo to nije bilo dovoljno za preokret, te su košarkaši Sparsa u nastavku pokazali više od igre i uspjeli okončati meč sjajnom pobjedom od osam razlike u veoma kvalitetnoj i energičnoj utakmici.

Susret Spars Realway – Igokea igrao se u dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici, a organizator turnira je Košarkaški savez BiH.