LIGA NACIJA: FRANCUSKA BOLJA OD HRVATSKE, NEUNIŠTIVI RONALDO POTOPIO ŠVEDSKU

U okviru Lige nacija večeras je odigrano sedam utakmica, a izdvajamo reprizu finala posljednjeg svjetskog prvenstva između Francuske i Hrvatske.

Aktuelni prvaci svijeta su lagano savladali naše susjede rezultatom 4:2 i tako izabranicima Zlatka Dalića nanijeli i drugi poraz u ovom takmičenju.

Ipak, dobro su “Vatreni” počeli. Igrala se 17. minuta kada je Lovren pogodio za 1:0.

Ipak, do kraja prvog poluvremena vidjeli smo pravi preokret. Prvo je Griezmann u 43. minuti nakon sjajne akcije pogodio za 1:1, da bi u finišu prvog dijela Livaković pogodio vlastitu mrežu za potpuni preokret i vodstvo od 2:1.

Novu dramu donio je Brekalo koji golom u 55. minuti izjednačava rezultat na 2:2.

Ipak u posljednjih pola sata indvidualni kvalitet u Francuskoj je došao do izražaja. Prvo je Upamecano pogodio u 65. minuti za vodstvo od 3:2, da bi Giroud u 77. minuti sa bijele tačke postavio konačnih 4:2, što je bila peta uzastopna pobjeda “Tricolora” nad “Vatrenima”.

Belgija je deklasirala Island “utrpavši” čak pet komada gostima, dok je Portugal na gostovanju slavio protiv Švedske rezultatom 2:0. Strijelac oba gola bio je neuništivi Cristiano Ronaldo, a posebno impozantan je bio prvi iz slobodnjaka.

Danska i Engleska su odigrali utakmicu bez golova.

Azerbejdžan je slavio na Kipru rezultatom 1:0, dok je Crna Gora, koju s klupe predvodi naš Faruk Hadžibegić slavila na gostovanju kod Luksemburga rezultatom 1:0, a strijelac je bio Bečiraj sa bijele tačke u 93. minuti utakmice.

Na kraju u duelu autsajdera Lihtenštajn je savladao San Marino rezultatom 2:0.