LIGA PRVAKA: AJAX RUTINSKI SAVLADAO BEŠIKTAŠ, INTER NAŠEG DŽEKE REMIZIRAO U UKRAJINI

U terminu od 18:45 sati večeras su odigrane dvije utakmice drugog kola Lige prvaka u grupama C i D.

U grupi C domaći Ajax savladao je turski Bešiktaš rezultatom 2:0 i tako zabilježio drugi trijumf u grupi, dok je tim našeg Pjanića upisao i drugi poraz.

Bešiktaš je večeras bio nemoćan bez našeg reprezentativca, koji se, podsjećamo, oporavlja od povrede.

Kopljanici su poveli već u 17. minuti kada je Tadić asistirao Berghuisu koji pogađa za 1:0.

U 43. minuti Haller je postigao već peti gol ove sezone u Ligi prvaka, a asistent je bio strijelac prvog gola.

U grupi D Shakhtar i Inter našeg Edina Džeke odigrali su susret bez golova.

Prvi na meču je zaprijetio Šahtar kada je u 5. minuti Solomon sjajno prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu, ali je šutirao tik pored gola.

Samo dvije minute kasnije Džeko se našao u dobroj poziciji nakon asistencije Dumfriesa, ali su mu domaći defanzivci izblokirali udarac.

U 15. minuti Inter je mogao stići u vodstvo kada je Barella sjajno šutirao s 20-ak metara, ali je pogodio prečku.

Nekoliko minuta kasnije i Patrick je na drugoj strani zaprijetio, ali je bio neprecizan.

U 34. minuti Džeko je promašio najbolju šansu u prvom poluvremenu, a ispostavit će se i na čitavom meču. Nakon kornera sa lijeve strane lopta se odbila do Džeke koji je bio sam na drugoj stativi, ali je sa samo tri metra šutirao preko gola i propustio šansu postići svoj prvi pogodak u Ligi prvaka u dresu Intera.

Džeko je igrao do 55. minute kada ga je zamijenio Correa.

Nakon te izmjene tempo igre je pao, a najbolju priliku do kraja susreta vidjeli smo u 86. minuti kada je upravo Correa šutirao sa 20 metara, a Pjatov krajnjim naporom odbija loptu u korner. Nakon tog kornera šutirao je i De Vrij glavom, a Pjatov je još jednom sjajno intervenisao i spasio svoj gol te je susret završen podjelom bodova.

AKCIJA ‘KONTAKT’: UHAPŠEN ORGANIZATOR GRUPE KOJA JE FINGIRALA SAOBRAĆAJNE NESREĆE