LIGA PRVAKA: MESSIJEV PRVIJENAC U POBJEDI PROTIV CITYJA, SHERIFF POTPUNO ŠOKIRAO REAL U MADRIDU

Odigrano je još šest utakmica drugog kola Lige prvaka po grupama A,B,C i D.

Svakako da je najveću pažnju privlačio sudar najbogatijih timova na svijetu PSG-a i Manchester Cityja, a na kraju su pobjedu odnijeli Messi i društvo. Bilo je 2:0, a strijelci su bili Gueye u 8. minuti, te Leo Messi, kome je to bio prvijenac za “Svece” nakon dolaska iz Barcelone.

U istoj grupi Club Brugge je iznenađujuće slavio u gostima protiv Leipziga, a bilo je 2:1.

Najveću senzaciju u posljednjih nekoliko sezona u Ligi prvaka priredili su fudbaleri Sheriffa iz Moldavije koji su na Santiago Bernabeu pobijedili domaći Real, a bilo je 2:1.

Da bi se u Madridu mogla dogoditi senzacija nad senzacijama naslutio je Jakhshibaev vodećim golom u 25. minuti.

Moldavci su čuvali vodstvo do 65. minute, a onda Benzema donosi Kraljevima izjednačenje. Dovoljno je vremena ostalo do kraja da Real napravi preokret.

Međutim, dogodilo se ono što je malo ko očekivao. U 90. minuti Thill trese mrežu Reala i donosi Sheriffu pobjedu u španskoj prijestolnici. Sigurno najveću u historiji kluba. Ekipa koja je kroz kvalifikacije stigla do grupne faze nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova.

U grupi D ranije su meč bez golova odigrali Shakhtar i Inter.

Liverpool je postigao pet golova na gostovanju kod Porta. Engleski predstavnik slavio je 5:1. U istoj grupi Atletico Madrid je golovima u finišu savladao Milan na San Siru, a bilo je 2:1. Golove za “Jorgandžije” postigli su Griezmann i Suarez.

Borussija Dortmund je u grupi C bila sigurna protiv Sportinga slavivši sa 2:0, dok je ranije Ajax nadigrao Bešiktaš identičnim rezultatom.