LIGA PRVAKA: PSG DEKLASIRAO BASAKSEHIR I SA STILOM OTIŠAO U OSMINU FINALA

Fudbaleri PSG-a deklasirali su prvake Turske rezultatom 5:1 u ponovljenoj utakmici šestog kola Lige prvaka u grupi H.

Podsjećamo, ovaj susret je trebao biti odigran sinoć, ali zbog skandala i vrijeđanja četvrtog sudije koji je uputio rasističke poruke klupi Basaksehira odgođen je za danas.

Iako je manje više sve bilo jasno nakon sinoćnje utakmice između Leipziga i Manchester Uniteda oko putnika u osminu finala, danas je PSG samo potvrdio prvo mjesto.

U utakmici protiv tima našeg Edina Višće briljirali su Neymar i Mbappe, koji su postigli sve golove.

PSG je već nakon prvog poluvremena imao tri gola prednosti, a Neymar je pogodio u 21. i 38. minuti. Mbappe je u finišu zabio iz penala za ubjedljivih 3:0 nakon prvog dijela igre.

Rapsodija “svetaca” nastavila se u drugom dijelu, a ponovo je Neymar zabio u 50. minuti za 4:0.

Počasni gol za goste iz Istanbula zabio je Topal u 57. minuti. Ipak samo tri minute kasnije, Mbappe je svojim drugim golom večeras, a petim za svoj tim postavio konačnih 5:1.

Podsjećamo, iz ove grupe pored PSG-a u osminu finala ide i Leipzig, koji je u direktnom sudaru izbacio veliki Manchester United.