LJEPOTICA U BANJOJ LUCI: BORAC I SARAJEVO PODIJELILI BODOVE, BORDO TIM JOŠ UVIJEK BEZ PORAZA

U derbiju 18. kola Premijer lige BiH Borac iz Banja Luke i Sarajevo odigrali su sjajnu utakmicu, a na kraju je bilo 2:2.

Sarajevo je u večerašnji susret ušlo kao i u svaki dosad odigrani, napadački i s namjerom da trijumfuju.

Prvu šansu i to veliku imali su izbranici Vinka Marinovića, ali u dva navrata iz odlične pozicije ne pogađa Handžić.

Nastavilo je Sarajevo s napadima, a u 9. minuti vidjeli smo još jednu šansu bordo tima, ali opet Handžić nije bio precizan.

Može se reći da je Borac do prednosti stigao gotovo iz prvog ozbiljnijeg napada na utakmici. Igrala se 19. minuta kada je Lukić odlično prošao o lijevoj strani, dodao do Ziljkića, koji lijepo pogađa za 1:0.

Nastavilo je Sarajevo s napadima i u nastavku utakmice, dok se Borac čvrsto branio i čekao svoju šansu iz kontri. Rezultat se nije mijenjao, te se na odmor otišlo s prednošću Borca.

U drugom dijelu gledali smo sjajnu utakmicu. Prvo je Sarajevo u 60. minuti stiglo do izjednačenja. Handžić je lijepo ubacio, a Fanimo se maestralno oslobodio svog čuvara i rutinski savladao Pavlovića.

Ipak samo četiri minute kasnije Borac je ponovo došao u vodstvo, a ovaj put pogodio je Vranješ.

Otežavajuća okolnost za Sarajevo bio je crveni karton za Hebibovića, koji je u nekoliko minuta dobio dva žuta kartona, te je Bordo tim do kraja utakmice igrao s fudbalerom manje u polju.

Kada se očekivalo da će Borac mirno privesti utakmicu kraju, Sarajevo je zaigralo kako se i očekuje od lidera, te počelo s napadima ka golu Pavlovića.

Pritisci su bili sve jači, šanse su se redale. Ponovo je Handžić bio neprecizan u 77. minuti.

Zaslužen bod Sarajevo donosi Fanimo, koji lijepo pogađa nakon odlične asistencije Sušića.

Ostalo je do kraja 2:2, čime je Sarajevo povećalo svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Željezničar na sedam bodova, a od ranije se znalo da su i jesenji prvaci.

I treba naglasiti na kraju da je Sarajevo i dalje jedini neporaženi tim u ovogodišnjoj sezoni.