LOŠ START KVALIFIKACIJA: MLADA REPREZENTACIJA BIH IZGUBILA OD SLOVENIJE

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Grbavica u Sarajevu poražena od Slovenije sa 1:2 u susretu prvog kola grupe H kvalifikacija za EURO 2025.

Bh. tim je do prednosti došao u 53′ preko Admira Bristrića, a gosti preokreću rezultat golovima Tjaša Begića u 68′ i Tia Cipota u 72′.

Stvorili su mladi Zmajevi nekoliko prilika da okrenu rezultat u svoju korist, ali se rezultat više nije mijenjao.

Selektor Igor Janković je nakon utakmice izjavio:

• Jako teška utakmica u kojoj su se sastale dvije podjednake ekipe. U prvom poluvremenu smo i mi i oni stvorili nekoliko prilika. Drugi period igre smo bolje mi otvorili i došli do prednosti, imali inicijativu i kad smo trebali udvostručiti prednost, nesretno smo primili gol. Nakon toga je bio evidentan pad u našoj igri, sedam-osam minuta nismo izgledali dobro i u tom periodu primamo gol. Kasnije smo dominirali, bili kvalitetniji, ali sreća je bila na strani protivnika. Smatram da nismo zaslužili poraz, da smo trebali osvojiti barem bod. Spremamo se dalje i nadam se da ćemo u nastavku kvalifikacija biti uspješniji.

Naredni meč mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine će odigrati sa Austrijom, 12. septembra u 18:00 sati u Riedu.

Bosna i Hercegovina: Muhamed Šahinović, Mladen Cvjetinović, Tarik Muharemović, Savo Šušić (46. Mustafa Šukilović), Filip Račić (46. Nail Omerović), Petar Sučić, Madžid Šošić (85. Franko Sabljić), Ivan Bašić, Anes Krdžalić (62. Muhamed Buljubašić), Admir Bristrić, Aleksandar Kahvić (71. Filip Čuić). Selektor: Igor Janković.

Slovenija: Martin Turk, Mitja Ilenič, Marcel Ratnik, Srđan Kuzmić, Zan Jevsenak, Adrian Zeljković, Svit Sešlar (89. Aljaž Antolin), Tjaš Begić (81. Jan Đapo), Tio Cipot (73. Marko Brest), David Flakus Bosilj. Selektor: Milenko Aćimović.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

AVIOKOMPANIJE PREUSMJERILE LETOVE NAKON IZRAELSKOG NAPADA NA IRAN

0
Aviokompanije su u petak brzo promijenile putanje leta iznad Irana, preusmjerile se na alternativne aerodrome ili vratile avione na mjesta polaska kao odgovor na zatvaranje zračnog prostora i aerodroma nakon izraelskog napada na Iran, pokazuju podaci praćenja letova.