LULIĆ UŠAO U HISTORIJU LAZIJA: SAMO JE NEDVED RANIJE USPIO OSTVARITI OVAKAV PODVIG

Nekadašnji reprezentavac Bosne i Hercegovine Senad Lulić večeras se upisao zlatnim slovima u historiju italijanskog kluba Lazija.

Kao kapiten Nebeskoplavih podigao je trofej namijenjen osvajaču italijanskog Superkupa nakon velike pobjede protiv Juventusa (3:1), ali je svojim pogotkom dostigao još jednu legendu rimske ekipe.

Naime, Lulić je sada jedan od dvojice igrača u historiji Lazija koji je uspio postići pogodak i u finalu Kupa Italije i u finalu Superkupa. Drugi igrač je nekadašnja češka zvijezda Pavel Nedved, navodi specijalizirana stranica za statistiku Opta.

Podsjetimo, Lulić je jedini tresao mrežu 2013. godine u finalu Kupa Italije protiv Rome, a današnjim golom samo je učvrstio svoj status legende Lazija.

Inače, današnje finale igralo se u Riyadhu u Saudijskoj Arabiji, a nakon prvog poluvremena bilo je 1:1 golovima Alberta i Dybale.

Presudio je gol Lulića iz 73. minute, a pobjedu Lazija zapečatio je Cataldi fantastično izvedenim slobodnim udarcem u sudijskoj nadoknadi.