MLADI ZMAJEVI DOŽIVILI DRUGI PORAZ OD SRBIJE

U Trening centru NSBiH u Zenici danas je odigran drugi prijateljski meč U-18 selekcija BiH i Srbije (0:2).

Drugi poraz

Srbija do prednosti dolazi u 37. minuti golom Matije Gluščevića iz jedanaesterca. Na početku drugog poluvremena bh. tim je stvorio nekoliko prilika. U 50. minuti Antonio Prskalo odlično šutira iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, golman Srbije Ognjen Bogunović odbija loptu do Haruna Beganovića Malkočevića koji nije bio precizan.

Minutu poslije po lijevoj strani prolazi Ali Mahmud, ali ni on nije uspio da postigne pogodak.

Drugi gol za goste postiže Mihajlo Spasojević glavom u 55. minuti.

Filip Pandža se u 75. minuti odlično oslobađa čuvara i šutira sa ivice kaznenog prostora sa desne strane, ali lopta odlazi preko gola. To je bila posljednja prilika na utakmici.

Meč su posmatrali i selektori naših reprezentacija U-21 i U-17 – Slobodan Starčević i Nermin Šabić.

U prvom meču prije dva dana Srbija je pobijedila rezultatom 0:1.

Bosna i Hercegovina-Srbija 0:2

ZENICA Trening centar NSBiH. Sudija: Ernis Džemidžić. Golovi: 0:1 Gluščević (37. minuta – penal), 0:2 Spasojević (55.). Žuti kartoni: Jotić, Pandža (BiH), Leković, Radojević (Srbija).

BOSNA I HERCEGOVINA: Nikola Pušić, Amar Pekarić, Daniel Mijatović, Harun Berberović Malkočević, Muhamed Buljubašić, Aldin Mešić, Irfan Ramić, Antonio Prskalo, Ljubiša Cvijanović, Marko Ćubela, Vasilije Jotić. Igrali su još: Filip Pandža, Ali Mahmud, Marko Babić, Neriman Kočević, Đorđe Vojvodić, Hamza Redžić, Admir Sadiković, Ali Pašić, Armin Karišik. Selektor: Ivica Barbarić.

SRBIJA: Ognjen Bogunović, Viktor Radojević, Stefan Leković, Vukašin Đurđević, Mihajlo Spasojević, Uroš Miladinović, Dejan Kuzmanović, Luka Laban, Ignjat Brajić, Matija Gluščević, Nemanja Trifunović. Igrali su još: Mateja Stašević, Nikola Motika, Mihajlo Ivanović, Luka Drobnjak, Marko Lazetić, Đorđe Gordić. Selektor: Saša Ilić.

NELSON U SARAJEVU PORUČIO: OVO JE NAJVEĆA VOJNA VJEŽBA KOJU JE...