Ispratili smo još jedno vruće političko ljeto a sve su prilike da bi i jesen mogla biti možda i vruća i burnija.
Svađe i prepirke ovih dana s balkanske pozornice gledali smo na onoj najvećoj, svjetskoj.
Pred Generalnom skupštinom UN-a Željko Komšić upozorio je na krucijalnu važnost očuvanja mira u BiH, uspostavu demokratije a hrvatski lideri bez ustezanja pokazali su da se namjeravaju i dalje petljati u unutrašnja pitanja naše zemlje.
Milorad Dodik s druge strane nastavlja po starom jer ima jake sponzore u Srbiji i Rusiji a međunarodna zajednica se tek povremeno oglasi pokojim saopćenjem.
Sve to večeras anliziramo sa bivšim ambasadorom pri UN-u i ministrom vanjskih poslova BiH Muhamedom Šaćirbegovićem.
Emisiju „Sedam plus“ pratite večeras odmah nakon „Vijesti u 7“.
(A.K.)
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.