Jahić je počasni akademik UNESCO-a, ali i umjetnik godine u svijetu 2015.godine.
Opus pod nazivom „ My Africa“ sadrži 70 radova nastalih u Sarajevu i Lisabonu, u vremenskoj ekstenziji od 2016 do 2019 godine . Na izložbi u Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti danas je izloženo 30 radova.

Opus je, kao inspiracija, nastao na afričkom tlu, gdje su dominantni ljepota i dostojanstvo afričke zene, bez obzira na surova pravila zivota i ropstvo u kojem vjekovima žive.
Portreti Afrikanki su metafora svih žena stradalnica i podrška da na dostajanstven način istrpe nepravdu i surovost koja im se dešava , te da na tom putu ne izgube ženstvenost i ljepotu .Portreti su kreirani u diptihu, koji na izložbi stoje u dijalogu, okrenute su licima jedna prema drugoj, osim u nekim slučajevima gdje su okrenute leđima, a ipak se odlično razumiju.
Dijalog afričkih ljepotica upućuju žene jedna na drugu, na razgovore o njihovim problemima te iznalaženje rješenja u borbi za bolji i ljepši zivot. Osnovna tema ovog dijaloga je diskriminacija, dakle odvajanje i pravljenje razlika u ostvarivanju ljudskih prava po spolnim,rasnim, etničkim, vjerskim,socijalnim, imovinskim, individualnim,jezičnim, starosnim i drugim osobinama.
Diskriminacija je nažalost posljedica stereotipa i predrasuda.“

My Africa „ promoviše ljepotu i ruši predrasude, zagovara zbližavanje zbog naših sličnosti, a ne razdvajanje zbog naših različitosti.
Na radovima je uočljiva ljepota žene sa naglašenom emocijom unutrašnjeg mira i zadovoljstva , koji su istrajali uprkos bolu , tuzi i bijesu koji izaziva nepravda i upućuje sve nas na razmišljanje „ Zašto druge ljude rastužujemo i zašto činimo nepravdu ?“.
Izložbu je podržalo i Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo.