Dramska umjetnica koja se već neko vrijeme bavi rediteljskim poslom, objasnila je da je izvjesni kolega na setu činio toksične i perfidne mikroagresije nad saradnicama. Ona je istakla i da je on ubrzo zbog toga dobio otkaz, ali da joj je bilo žao što nije ranije reagovala.
- Oni koji poput mene imaju medijski prostor trebalo bi o tome više da govore, jer su žene suočene sa ogromnom količinom patrijarhalne diskriminacije, počela je Jelenu priču, pa dodala:
- Na Balkanu je žena robinja, sluga i žrtva. Slavi se poniznost, a nije slučajno što je korijen riječi poniznost i poniženje isti. Naši slovenski jezici reći će vam sve, samo ako znate da ih slušate i čitate.
Kao društvena aktivistkinja i lider pokreta “Spasi me”, Jelena je uticala na hrvatsko zakonodavstvo i dovela do promjena čak tri zakona u koristi žena. S tim u vezi, nije blagonaklono reagovala na konstataciju koleginice Maje Mandžuke da zlostavljaču morate da pokažete zube, ne strah, kao i da od stava žene zavisi da li će se neko drznuti i neprimjereno joj se obratiti.
- Mislim da je to banalan prikaz kompleksne teme psihologije žrtve. Nije važno kako se žrtva ponaša, zlostavljač je uvijek jedini odgovoran, zaključila je Jelena.