Iako je zrak još uvijek daleko od idealnog, iznad Sarajeva se jutros, nakon nekoliko dana bukvalne tame usljed guste magle i smoga, konačno otvorilo nebo.
Klix
Vrijednosti zraka izmjerena u 7:50 kod Ambasade Sjedinjenih
Američkih Država u centru grada iznosio je nezdravih 174 AQI. S druge strane,
mjerači na Bistriku, Bjelavama i kod Vijećnice bilježe jako nisku koncentraciju
štetnih čestica.
Također, stanica na Otoci u isto vrijeme pokazuje srednje
čistu vriejdnost zraka sa 69 AQI.
Klix
Podsjećamo, glavni grad BiH proteklog se vikenda gušio u
nesnosnoj koncentraciji štetnih mikro čestica u zraku, a koje uzrokuje
izgaranje raznih materijala, od uglja, preko drveta, do beznina i dizel goriva,
piše Klix.
Građani su izlaz tražili na okolnim planinama odakle se
mogao vidjeti specifični “čep” iznad Sarajeva koji se formira u
jesenjim i zimskom periodu, a koji nažalost proteklih godina biva sve više
zagađen.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa ‘GLEDAJ Hayat‘ na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.
Memorijalni centar Srebrenica-Potočari - Spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine okupio je mlade istraživače, lektore, dizajnere i programere, kako bi kreirao alat od nove generacije za novu generaciju, a koja bi se ticala jednog od ključnih segmenata istraživanja historije zločina bosanskog genocida.
"Da su učestvovali u Srebrenici ima dosta dokaza. Ima fotografija, ima svega", kaže Munira Subašić odgovarajući na pitanje Radija Slobodna Evrpa (RSE) da li su dobrovoljci iz Grčke bili prisutni u ovm gradu jula 1995. godine.
Zakon o elektronskom potpisu, koji je donesen još 2006. godine, i dalje nije u potpunosti zaživio u našoj zemlji, te stoga bh. kompanije, ali i građani propuštaju brojne pogodnosti koje on nudi.