NE POMAŽU NI PJANIĆ, A NI DVA MESSIJA: OČAJNA BARCA PONOVO PORAŽENA, OVAJ PUT OD ATLETICA

Sve ono što je krasilo Barcelonu u proteklih 10-15 godina kada je u pitanju svjetski fudbal na početku ove sezone ne vrijedi za ovaj tim Blaugrane.

Ovaj tim Barce večeras je ponovo poražen, ovaj put od Atletico Madrida rezultatom 1:0, što je čak treći poraz u samo osam odigranih utakmica ove sezone.

Ljubitelji fudbala u našoj zemlji čak su bili sretni i radosni zbog činjenice da će konačnoi naš reprezentativac Miralem Pjanić zaigrati od prve minute, ali šta to vrijedi, kada je Barca ponovo poražena.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo već u 3. minuti kada je Griezmann protiv svog bivšeg tima šutirao, ali lopta je otišla malo iznad gola Oblaka.

Atletico je uzvratio u 5. minuti kada je Saul šutira, ali Ter Stegen brani.

U 12. minuti Atletico je mogao do prednosti, ali udarac Llorentea završio je na prečki.

Narednu šansu na utakmici vidjeli smo tek u finišu prvog poluvremena, kada je Messi bio u situaciji “jedan na jedan” s Oblakom, ali slovenski reprezentativac mu brani.

I kako to obično biva kazna je bila surova. Igrale su se bukvalno posljednje sekunde prvog poluvremena kada na jednu daleko ispucanu loptu, neshvatljivo izlijeće Ter Stegen, na nekih 40 metara od svog gola. Brži od njega bio je Carrasco, koji ga rutinski pretrčava i pogađa praznu mrežu za veliko slavlje domaćih.

U drugom dijelu Barca je prva zaprijetila, ali udarac Lengleta odlično brani Oblak.

Do kraja susreta Barca je krenula na sve ili ništa, odnosno barem po bod, ali ni ulazak Braithwaitea, koji je zamijenio Pjanića nije pomogao u tom naumu, te je tako Atletico slavio zasluženo protiv očajne Barce.

Ono što je sasvim izvjesno jeste da ovoj Barci trebaju korjenite promjene, pa čak i ono nezamislivo svim navijačima, a to je moguća prodaja Messija, jer ovako očito ne ide.

Treba napomenuti da je Barca nakon ovog poraza na 10. mjestu sa samo 11 bodova, dok je Atletico drugi.