Podsjećamo, Mustafić je prije skoro dva mjeseca nestao u Jali u Tuzli dok je spašavao bjegunca iz nabujale rijeke.
Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona (MUPTK) ovog 22. maja obilježava Dan policije, a tokom akademije koja je upriličena, dodijeljena su priznanja i medalje za doprinos u radu.
Za tijelom policajca i dalje traga, dok je tijelo bjegunca Eldara Galića pronađeno.
Ovo je bio samo jedan od herojskih činova Mustafića, koji je radni odnos zasnovao 2015. godine i to na nesebično profesionalan način.

Na ponos Uprave policije MUP-a TK je obavljao sve dužnosti – od pozornika do člana saobraćajne patrole te Jedinice za sprečavanje narušavanja javnog reda i mira. Njegove moralne vrijednosti i ljudska toplina, učinili su ga voljenim među kolegama i građanima Tuzle”, navedeno je u obrazloženju.
Posthumno dodijeljenu medalju za hrabrost u svoje ruke su uzeli članovi Mustafićeve porodice.