NI SLIŠKOVIĆ NE POMAŽE: ŽELJI SAMO BOD PROTIV RADNIKA

U okviru 26. kola nogometne Premijer lige BiH Radnik i Željezničar danas su u Bijeljini podijelili bodove odigravši 1:1.

Na klupi Želje je danas debitovao kao trener i Blaž Slišković, ali ni on nije uspio da donese prvu pobjedu “plavima sa Grbavice” u 2021. godini, mada bio je blizu.

Željo je bio puno bolji na početku utakmice, a kruna te igre stigla je u 15. minuti kada Štilić postiže gol za vodstvo nakon asistencije Zeca.

Nastavili su gosti iz Sarajeva da dominiraju u tim trenucima, ali svoju bolju igru nisu krunisali još kojim golom, te se tako na odmor odlazi sa minimalnom prednošću od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Radnik je zaprijedio. Mekić je dodao do Jelića, ali njegov udarac odlazi malo pored gola Erića.

Izjednačenje domaćinu dolazi u 58. minuti kada Popara nakon velike greške golmana Erića pogađa za 1:1.

Ponovo je nakon toga Željo krenuo jače ka golu domaćih, ali do kraja treba izdvojiti samo šansu Lendrića, koji u 84. minuti šutira pored gola.

Priliku za potpuni preokret za domaći Radnik u nadokadi propušta Jelić, ali je na kraju ostalo 1:1.

Željo sada na svom kontu ima 40 osvojenih bodova i nalazi se na sedmoj poziciji, dok je Radnik deseti.