NOVI KIKS TIMA S GRBAVICE: ŽELJO POTOPLJEN NA MOKROM DOCU

U okviru 14. kola Premijer lige BiH Posušje je na svom Mokrom Docu savladao Želju rezultatom 2:0.

Susret je počeo nešto boljom igrom domaćina, koji je prvu priliku imao već u 5. minuti, ali se nije najbolje snašao Lučić.

Željo je uzvratio u 14. minuti, ali jedan defanzivac Posušja je izbacio loptu s gol linije.

Posušje je u vodstvo stiglo u 21. minuti kada je fenomenalan gol iz slobodnjaka postigao Lučić.

Mogao je Željo do brzog izjednačenja, ali Crnčević iz dobre pozicije šutira pored gola Posušja. U finišu prvog dijela još jedna velika šansa za domaćina, ali Lauš je bio izblokiran.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Željo je mogao do izjednačenja, ali Vrhovac promašuje nemoguće, te se na odmor odlazi vodstvom domaćina rezultatom 1:0.

U drugom dijelu gledali smo jalovu inicijativu gostiju koji su pokušavali stići do izjednačenja. Ipak prvu šansu bilježimo za domaćina, kada Begić šutira, ali Bender sjajno brani.

U jeku napada gostiju, Posušje je riješilo pitanje pobjednika. Igrala se 85. minuta kada Dominik Begić sretno pogodio za 2:0 i veliko slavlje domaćina.

Posušje je nakon ovog trijufa na 11. mjestu sa isto toliko bodova, dok je Željo sedmi.

U drugoj utakmici današnjeg programa Široki je u gostima pobijedio Radnik rezultatom 2:1. Za goste s Pecare pogađali su Čavar i Brekalo, dok je za Radnik strijelac bio Šarić.