NOVI PORAZ: POLJSKA DEKLASIRALA BIH, PRESUDILO ISKLJUČENJE AHMEDHODŽIĆA

Reprezentacija BiH deklasirana je večeras u okviru 4. kola Lige nacija u Wroclawu od domaće selekcije Poljske rezultatom 3:0 i tako ostala zakovana na posljednjem mjestu u našoj grupi.

Ovim prazom sada je izvjesno da nećemo ostati u elitnoj skupini Lige nacija, obzirom da su nam do kraja ostale utakmice protiv Italije (kući) i Nizozemske (u gostima).

Večerašnji susret je ipak počeo dobro po naš tim, obzirom da smo u prvih 10-ak minuta bili bolji, a u tom periodu imali smo i nekoliko dobrih šansi.

Zaprijetili smo već u 3. minuti, ali dobar udarac Pjanića sa nekih 25 metara, odbranio je Szczesny.

Narednu opasnu situaciju vidjeli smo u 5. minuti kada je nakon dodavanja Višće iz dobre situacije neprecizan bio Krunić.

Isti akteri bili su u glavnim ulogama u 12. minuti, ali je Krunić opet bio neprecizan, odnosno iz dobre situacije šutirao je glavom preko gola.

Trenutak odluke na utakmici desio se u 15. minuti kada je glavni sudija na večerašnjoj utakmici Craig Pawson iz Engleske, čini se prestrogo isključio Ahmedhodžića, nakon očiglednog prekršaja nad Lewandowskim.

Nakon togana terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je bila domaća selekcija.

U 23. minuti najbolji igrač Evrope za prošlo sezonu Lewandowski promašuje prazan gol. Sedam minuta kasnije napadač Bayerna je odlično šutirao, ali je pogodio stativu.

Zasluženo vodstvo domaćinima donosi u 38. minuti Lewandowski, koji je lagano pogodio za 1:0.

Nastavila je Poljska s napadima, a narednu šansu pred golom Šehića stvorili su u 38. minuti kada je Grosicki glavom šutirao, a “jedinica” Zmajeva sjajno brani.

Ipak ni Šehić nije mogao ništa u finišu prvog poluvremena kada Linetty pogađa glavom za 2:0.

U drugom dijelu gledali smo manje-više sličan fudbal kao u prvom. Poljska je u 51. minuti povela 3:0, a strijelac je ponovo nakon lijepe akcije bio Lewandowski.

Samo dvije minute kasnije ponovo je Lewandowski bio u šansi, ali srećom po nas bio je neprecizan.

U 57. minuti vidjeli smo još jednu sjajnu intervenciju Šehića, koji brani pokušaj Grosickog.

Jednu od rijetkih šansu u drugom dijelu za našu selekciju vidjeli smo u 63. minuti, ali pokušaj Krunića ponovo brani Szczesny.

Do kraja utakmice Poljaci su strpljivom igrom kontrolisali sredinu terena, te sigurno sačuvali visoku prednost od 3:0.

U drugoj utakmici naše grupe Italija i Nizozemska su remizirali odigravši 1:1, što u prevodu znači da je sada prva na tabeli Poljska sa 7 bodova, dok je Italija druga sa šest, a Nizozemska pet. Mi smo posljednji sa dva osvojena boda.

Ono što je evidentno jeste da nam slijedi sada veliki remont, kako u igračkom kadru, tako i u stručnom štabu.